Do dnia 30 listopada 2015 roku przyjmowane będą wnioski (ankiety) dotyczące instalacji Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Gminie Izbica. Osóby, które złożyły stare wnioski są zobowiązane złożyć aktualne ankiety w Urzędzie Gminy Izbica, na parterze, pokój nr 3. Ankiety te otrzymali sołtysi w celu przekazania mieszkańcom do wypełnienia. Druki i instrukcje wypełniania ankiety są też dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Izbica http://ugizbica.bip.e-zeto.eu w zakładce DEKLARACJE I DRUKI. Bezpośredni link: Ankiety OZE. Są to wnioski przeznaczone zarówno dla chętnych na kolektory słoneczne, jak również na ogniwa fotowoltaiczne czy pompy ciepła (nadające się tylko dla posiadających wodne ogrzewanie podłogowe). Po 30 listopada 2015 roku wnioski na instalację OZE będą przyjmowane wyłącznie na listę rezerwową.

            W dniu 17 grudnia 2015 roku ankiety złożone na OZE zostały przekazane do projektu. Jednakże, w związku z licznymi prośbami mieszkańców, Wójt Gminy zdecydował o przyjmowaniu wniosków do dnia 31 grudnia 2015 roku.

                Po tym terminie wnioski na instalacje OZE nie będą już przyjmowane.

.