W dniu 06 lipca br. na stadionie sportowym w Izbicy odbył się X Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Patronat honorowy nad turniejem objęli Starosta Krasnostawski - Janusz Szpak, Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie - Dariusz Pylak oraz Wójt Gminy Izbica – Karol Jerzy Babiarz.

W rozgrywkach sportowych uczestniczyło 9 jednostek OSP z terenu powiatu krasnostawskiego tj. OSP Ostrzyca, OSP Fajsławice, OSP Surhów, OSP Izbica, OSP Siennica Różana, OSP Krakowskie Przedmieście, OSP Żółkiewka, OSP Dworzyska, OSP Małochwiej Duży. Rozgrywki prowadzone były systemem ligowym „każdy z każdym”. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem drużyny OSP Fajsławice, II miejsce zajęła drużyna OSP Siennica Różana, III miejsce drużyna OSP Surhów. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i statuetki ufundowane przez Starostę Krasnostawskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie oraz Wójta Gminy Izbica. Dla zawodników oraz publiczności organizatorzy przygotowali tradycyjną strażacką grochówkę. Turniej zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów Staroście Krasnostawskiemu, Komendantowi Powiatowemu PSP w Krasnymstawie, Wójtowi Gminy Izbica, sędziom prowadzącym zawody oraz wszystkim drużynom, które uczestniczyły w turnieju.

Małgorzata Jakimiak

DSCN0195DSCN0203DSCN0209DSCN0212DSCN0217DSCN0218