Tradycyjnie jak co roku z inicjatywy Wójta Gminy Izbica Karola Jerzego Babiarz, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/2014, najlepsi uczniowie uczący się w szkołach funkcjonujących na terenie naszej gminy, zostali w sposób szczególny wyróżnieni. Prymusi otrzymali nagrody i stypendia, zaś dumni z osiągnięć swoich pociech rodzice uhonorowani zostali wręczonymi im podczas w/w uroczystości listami gratulacyjnymi.

Listy gratulacyjne od Wójta w Szkole Podstawowej w Tarnogórze otrzymali:  Agnieszka i Marcin Harasimowie – dumni z osiągnięć syna Łukasza ucznia kl. V, Katarzyna i Dariusz Tutakowie rodzice Adama ucznia klasy V, Anna i Włodzimierz Romanowie rodzice Przemysława ucznia kl. IV. W Szkole Podstawowej w Tarzymiechach listami gratulacyjnymi od Wójta wyróżnieni zostali rodzice uczennicy kl. VI Aleksandry - Anna i Andrzej Kowalscy, rodzice Olgi uczennicy kl. VI – Renata i Krzysztof Szałacha oraz rodzice Dawida ucznia kl. VI – Aneta i Jarosław Pawlakowie. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża w Orłowie Drewnianym na to szczególne wyróżnienie od Wójta, swoją całoroczną, ciężką pracą zasłużyli: uczennice kl. IV - Julia Wiśniewska, córka Eweliny i Grzegorza,  Natalia Naklicka córka Katarzyny i Dariusza, Julia Jaskółecka córka Anety i Pawła. W klasie V listy gratulacyjne otrzymali rodzice Agaty i Katarzyny Hałas – Elżbieta i Wiesław, zaś w klasie VI rodzice Pawła Kurka – Halina i Ryszard, rodzice Olafa Siwińskiego – Ilona i Paweł oraz Anna i Ryszard Świszczowie rodzice Mateusza. Z osiągnięć swojej młodzieży mogą być dumni również rodzice uczniów Gimnazjum w Orłowie Drewnianym: Dorota i Robert Nowosadowie rodzice uczennicy kl.I Martyny, Anna i Ryszard Świszczowie rodzice Kamila ucznia kl. II oraz Elżbieta i Wiesław Hałasowie dumni z córki Dagmary uczennicy kl.III. W Szkole Podstawowej w Wirkowicach listy gratulacyjne od Wójta otrzymali rodzice uczennicy kl. VI Anny Kamienieckiej – Aneta i Piotr, rodzice ucznia kl. VI Michała Świstowskiego – Halina i Krzysztof, a także rodzice Krzysztofa Kiełbusa również ucznia kl. VI – Izabela i Dariusz. W Szkole Podstawowej w Tarnogórze – Kolonii listami gratulacyjnymi uhonorowani zostali rodzice: ucznia kl. VI Adriana Piłata – Dorota i Radosław, uczennicy kl. VI Wiktorii Rotmańskiej – Anna i Stanisław, ucznia kl. IV Dawida Bocionga – Aneta i Władysław. Prymusami może pochwalić się również Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Izbicy, w której to wyróżnieni listami gratulacyjnymi zostali rodzice ucznia kl. VI Gabriela Bojarskiego – Bożena i Wiesław, uczennicy kl. VI Aleksandry Jarmosz - Renata i Krzysztof. W kl. III B wyróżnieni zostali rodzice uczennicy Pauliny Piłat –Anna i Krzysztof, Adriana Zdziłowskiego – Wioletta i Artur oraz rodzice Karoliny Kulikowskiej – Dorota i Dariusz. Dumą rodziców – Barbary i Józefa Przykaza jest ich córka, uczennica kl. III A Marcelina. Listy gratulacyjne od Wójta otrzymali także rodzice uczennic z kl. III C Ewa i Jarosław Ruccy za całoroczną, efektywną pracę ich córki Pauliny oraz rodzice Klaudi Jaworskiej – Justyna i Arkadiusz.

W tym roku Stowarzyszenie Oświatowe „ Prymus”, kierowane przez Panią Prezes Elżbietę Kmieć, przyznało stypendia motywacyjne dla następujących uczniów: Łukasza Harasima ucznia kl. V ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze, uczennicy kl. VI w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach Aleksandrze Kowalskiej, uczniowi kl. VI uczącemu się w Szkole Podstawowej Tarnogórze –Kolonii Adrianowi Piłatowi oraz uczennicy kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach – Aleksandrze Mazurek.

Stowarzyszenie Oświatowe „Prymus” uhonorowało swoich wybitnych podopiecznych książkami. Otrzymali je: Anna Kamieniecka z kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach, Olga Szałacha z kl. VI ucząca się w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach, uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Tarnogórze – Kolonii – Wiktoria Rotmańska oraz Weronika Fornek uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Tarnogórze.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym rodzicom i uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i efektywnym poznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.