W dniu 15 lipca 2018 roku obchodzono jubileusz 90-lecia istnienia OSP  w Topoli w Gminie Izbica.

Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w kościele pw. Św. Kajetana w Orłowie Murowanym. Następnie dalsza część jubileuszu odbyła się przy strażnicy OSP w Topoli, gdzie Wójt Gminy Izbica  Jerzy Lewczuk powitał zaproszonych gości.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili zaproszeni goście, Poseł na Sejm RP – Teresa Hałas, ks. Stanisław Wójtowicz, ks.Henryk Kozyra, Starosta Krasnostawski – Janusz Szpak, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Szczepan Goławski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
w Krasnymstawie – druh Zbigniew Ostrowski, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy – Marcin Wojewoda. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele OSP z Gminy Izbica.

Podczas jubileuszu Wójt Gminy Izbica Jerzy Lewczuk wręczył medale za zasługi dla pożarnictwa dla  zasłużonych druhów strażaków z OSP Topola oraz pamiątkowy grawerton. Wyróżniono również tych, którzy służbie ludziom poświęcili lata swojego życia. Zebrani wysłuchali również rysu historycznego na temat OSP Topola, których tradycje sięgają 90 lat oraz przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą historii jednostki.

Po części oficjalnej można było obejrzeć  znakomity występ Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnogóry oraz poczęstować się grochówka strażacką i kiełbaskami z grilla.

Zdjecia z jubileuszu OSP Topola DSCN5016

DSCN5032 DSCN5033