Gmina Izbica oraz Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS" zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dt. opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju do realizacji nowego okresu programowania 2014-2020.

Na spotkania do Urzędu Gminy Izbica - sala posiedzeń (I piętro), które odbędą się w dniach 25.02.2015 r. oraz 13.03.2015 r. o godz. 10.00 zapraszamy: mieszkańców gmin, lokalnych liderów, ośrodków kultury, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń, fundacji, związków wyznaniowych, lokalnych przedsiębiorców, regionalistów itp. zainteresowanych realizacją działań skierowanych na rozwój swoich oraz pozyskiwaniem środków na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Na spotkaniach chcemy ustalić jakie pomysły (projekty) i jakie cele w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju chcą Państwo realizować w nowym okresie programowania na swoim terenie.

Zakres wsparcia do realizacji operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju będzie obejmować:

• Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych i wspieranie partycypacji społeczności lokalnej w realizacji LSR;
  • Rozwój przedsiębiorczości, z wyłączeniem świadczenia usług rolniczych;
  • Dywersyfikacja źródeł dochodu, w tym tworzenie i rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego tj. infrastruktury służącej przetwarzaniu produktów rolnych w celu udostępniania jej lokalnym producentom (produkty objęte i nieobjęte załącznikiem nr 1 do TFUE), z wyłączeniem świadczenia usług rolniczych;
  • Podnoszenie kompetencji osób z obszaru LSR w powiązaniu z rozwojem przedsiębiorczości lub dywersyfikacją źródeł dochodów lub podejmowaniem zatrudnienia w szczególności rolników i osób długotrwale pozostających bez pracy;
  • Rozwój produktów lokalnych;
  • Rozwój rynków zbytu, z wyłączeniem targowisk;
  • Zachowanie dziedzictwa lokalnego;
  • Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury:
  • turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej,
  • technicznej w tym z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz budowy lub modernizacji dróg lokalnych.                                                                                                           Serdecznie zapraszamy