1. Organizatorem konkursu na najładniejszy ogródek przydomowy jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy z/s w Tarnogórze.
2. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców Gminy Izbica.
3. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do zadbania o estetyczne zagospodarowanie ogródków i terenu własnych posesji mieszkalnych.
4. Konkurs potrwa od dnia 21 czerwca 2017r. do 20 sierpnia 2017r.

Czytaj więcej...

            W dniu 3 maja br. w Gminie Izbica uroczyście świętowano  226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz obchodzono Dzień Strażaka. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny oraz wszystkich strażaków odprawiona w kościele p.w. Świętej Zofii w Tarnogórze przez ks. Proboszcza Jarosława Wójcika. W uroczystości wzięli udział m.in. Pani Teresa Hałas – Poseł na Sejm RP, władze gminy na czele z Wójtem Jerzym Lewczukiem, radni, kombatanci, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, strażacy, sołtysi, młodzież oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. W czasie mszy można było wysłuchać pieśni religijnych w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnogóry.

Czytaj więcej...

                   W dniu 11 listopada 2016 roku w Gminie Izbica uroczyście obchodzono 98 rocznicę odzyskania Niepodległości. Obchody w całości były zorganizowane w kościele parafialnym p.w. Świętej Zofii w Tarnogórze.

Czytaj więcej...