Czujka 3

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.


W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach wyniku jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Czytaj więcej...

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Inicjatywa „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Jej celem jest wydłużenie sezonu turystycznego w Polsce. Polska Organizacja Turystyczna chce w ten sposób wesprzeć przedsiębiorców działających w branży turystycznej, dla których wczesna wiosna i późna jesień są często okresem martwym.

Czytaj więcej...

Wójt Gminy Izbica informuje, że w związku z planowaną przebudową mostu drogowego na rzece Wieprz w ciągu Drogi Powiatowej nr 3143L w m. Wirkowice Pierwsze realizowaną przez Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie z dniem 15 stycznia 2020 r., zostanie całkowicie zamknięty ruch drogowy przez w/w most.

Ma to na celu szybszą realizację inwestycji drogowej, a tym samym zmniejszenie uciążliwości.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym na czas przebudowy mostu oraz wyrozumiałość.

 

Zastępca Wójta Gminy

/-/ Małgorzata Run

Ulotka Rafał

Podkategorie