O G Ł O S Z E N I E

sprzedaż nieruchomości

Wójt Gminy Izbica działając na podstawie uchwały Rady Gminy Izbica Nr VI.39.2015 z dnia 19 czerwca 2015r. ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż działki gruntowej położonej w miejscowości Wirkowice Pierwsze gm. Izbica powiat krasnostawski.

I. Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności działki gruntowej położonej w m. Wirkowice Pierwsze - obręb ewidencyjny 0021, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 1963/3 o powierzchni 0,0278ha., dla której Sąd Rejonowy w Zamościu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi KW ZA1Z 00114615/2.

II. Przeznaczenie nieruchomości:

Brak aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Izbica zatwierdzonym Uchwałą Nr III/21/2002 z dnia 30 grudnia 2002r. Działka nr 1963/3 położona jest w granicach obszaru strefy III – „osadnicza” obejmująca teren umiarkowanego rozwoju osadnictwa i działalności społeczno-gospodarczej w jednostkach wiejskich.

III. Działka gruntowa będąca przedmiotem przetargu nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.

IV. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 036,00zł (słownie : jeden tysiąc trzydzieści sześć złotych.) do której zostanie doliczony 23% podatku VAT.

V. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:

- złożenie oferty przez oferenta, wraz z adresem zamieszkania, adresem do korespondencji, datą sporządzenia , ceną i sposobem jej zapłatydowodem wpłaty wadium na konto Urzędu Gminy Izbica Nr 71 9610 0002 2001 0000 0824 0012 BS Izbica w wysokości co najmniej 10% ceny wywoławczej, w terminie do dnia 09 października 2015r.

- złożeniem oświadczenia , iż oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń,

- złożenie pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie sowich danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzania procedury sprzedaży nieruchomości będącej przedmiotem przetargu,

- w przypadku uczestnictwa w przetargu osoby prawnej – przedłożenie aktualnego wypisu z właściwego dla danego podmiotu rejestru. W przypadku reprezentowania osoby prawnej przez pełnomocnika oprócz aktualnego wypisu przedłożenie notarialnie potwierdzonego pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego,

- w przypadku uczestnictwa w przetargu pełnomocnika osoby fizycznej – okazanie notarialne potwierdzonego pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego,

- w przypadku uczestnictwa jednego z małżonków – przedłożenie pisemnej zgody współmałżonka z notarialnym poświadczeniem podpisu o wyrażeniu zgody na nabycie nieruchomości ze środków pochodzących z majątku wspólnego, lub złożenia przez osobę przystępującą do przetargu dokumentu świadczącego o istnieniu rozdzielności pomiędzy małżonkami.

VI. Otwarcie Przetargu nastąpi w dniu 15 października 2015r. o godzinie 9 °° w sali nr 10 Urzędu Gminy Izbica ul. Gminna 4. Kompletne oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Izbica do dnia 09 października 2015 roku do godziny 1500 z dopiskiem „przetarg na działkę nr 1963/3”.

VII. Wadium wpłacone przez uczestnika który przetarg wygrał, zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości, a pozostałym uczestnikom zwrócone niezwłocznie po zakończeniu przetargu.

Wadium przepada w razie uchylenia się przez oferenta , który przetarg wygrał od zawarcia umowy.

VIII. Koszty związane z zawarciem aktu notarialnego ponosi nabywca.

IX. Wójt Gminy zastrzega sobie prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek oferty.

Bliższych informacji o zbywanej nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy Izbica pok. Nr 9 lub telefonicznie 84 61 83 034.

Izbica, dnia 02 września 2015 roku.