W Ó J T   G M I N Y    I Z B I C A

ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Izbicy oznaczonej numerem w ewidencji gruntów 265/9 o powierzchni 0,16 ha. za cenę wywoławczą 299 000,00zł

Działka Nr 265/9 objęta jest  księgą wieczystą Nr ZA1Z00077258/0 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Zamościu, nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi ani prawami obligacyjnymi nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.

OPIS

Działka 265/9 o kształcie zbliżonym do prostokąta położona jest w m.  Izbica przy ul. Lubelskiej, w bliskiej odległości od sklepów wielkopowierzchniowych, piekarni, dwora PKS i PKP. Działka stanowi teren w części utwardzony z dostępem do drogi publicznej o nawierzchni bitumicznej, z uzbrojeniem terenu w sieć elektryczną, wodociągową, telefoniczną , kanalizację sanitarną i burzową. Gmina Izbica nie posiada aktualnie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego przedmiotową działkę. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Gminy Izbica działka położona jest w granicach obszaru A „koncentracji usług” – obejmujący rejon kształtującego się centrum usługowego ośrodka gminnego – wskazany do koncentracji obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Cena wywoławcza nieruchomości – 299 000,00zł (słownie: dwieście dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych) do której zostanie doliczony stosowny podatek Vat.

W przetargu mogą brać udział osoby, które najpóźniej do dnia złożenia oferty wpłacą w kasie Urzędu Gminy Izbica, lub na rachunek Urzędu Gminy Izbica w Banku Spółdzielczym w Izbicy Nr 71 9610 0002 2001 0000 0824 0012 wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej.

Pisemne oferty w zamkniętych kopertach z dopiskiem – „przetarg na nabycie działki 265/9”, prosimy składać w Urzędzie Gminy Izbica ul. Gminna 4 , 22-375 Izbica. w terminie do dnia 10 kwietnia 2017r.

OFERTA powinna zawierać:

1) imię i nazwisko oraz adres oferenta lub nazwę firmy ze wskazaniem jej siedziby, jeśli oferent jest osobą prawną,

2) datę sporządzenia oferty,

3) oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń,

4) oferowaną cenę oraz sposób jej zapłaty,

5) dowód wpłaty wadium w wysokości  10 % ceny wywoławczej.

Przetarg odbędzie się dnia 14 kwietnia 2017r. o godzinie 9°°w siedzibie Urzędu Gminy Izbica ul. Gminna 4 ,pok.9   .

Wójt Gminy Izbica zastrzega sobie prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek
z ofert.

Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zostanie zaliczone na poczet ceny zakupu, zaś pozostałym uczestnikom zwrócone niezwłocznie po zakończeniu czynności przetargowych.

Uczestnik, który wygrał przetarg zostanie zawiadomiony o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Uczestnik, który przetarg wygrał, zobowiązany jest do zawarcia umowy na warunkach oferowanej ceny, którą należy uiścić najpóźniej do dnia zawarcia umowy przeniesienia własności. W przypadku nie przystąpienia bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu,  organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Dodatkowych informacji na temat przetargu można uzyskać w Urzędzie Gminy Izbica pok. Nr 9  lub telefonicznie pod nr 846183034 w godzinach od 8°° do 15°°.

Izbica dnia 06 marca  2016r.