Słoneczna, letnia aura towarzyszyła odbywającej się w minioną niedzielę 13 lipca 2014 roku w Wólce Orłowskiej imprezie p.n. „Festiwal smaków nad Wolicą”. Świętowanie rozpoczęto od odpustowej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Krzysztofa Grzesiaka Dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie wspólnie z ks. Henrykiem Kapicą Proboszczem Parafii pw św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. W uroczystej Liturgii uczestniczyli również księża z parafii w Gminie Izbica.

W dalszej części imprezy, która odbywała się w Wiejskim Domu Kultury w Wólce Orłowskiej, organizatorzy zabawy - panie z KGW z Wólki Orłowskiej we współpracy z SOKiS w Izbicy, zafundowały zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się m. in. Wójt Gminy Izbica Karol Jerzy Babiarz, Zastępca Wójta Tomasz Smyk, Przewodniczący Rady Janusz Dusznik, wiele atrakcji.

Uczestniczący w tej przedniej zabawie goście mieli możliwość „zakosztować’ strawy dla ducha, czyli występów tanecznych dzieci z Wólki Orłowskiej, Izbicy, Tarzymiech, które przygotowały show wspólnie ze swoją panią instruktor Tatianą Pomian, występów Kapeli Ludowej z Gorzkowa „Rewelka”, a także mogli podziwiać wystawę prac rękodzieła ludowego. Strawą dla ciała była degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez panie z KGW w Wólce Orłowskiej, z rąk których „wyszły” pięknie udekorowane i pachnące ciasta, swojskie wędliny oraz słynne pierogi, nagrodzone podczas II Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „ Lubelskie lato 2014” w konkursie p.n. „Tradycje Kulinarne Regionu” odbywającym się 5 lipca w Białce, w którym nasze niebywale zdolne panie zajęły II i III miejsce.

Doceniając zaangażowanie, pracę i tak owocny udział w życiu kulturalnym i społecznym Gminy, Wójt Karol Jerzy Babiarz podarował mieszkańcom Wólki Orłowskiej komputer, który będzie dodatkowym wyposażeniem Wiejskiego Domu Kultury i pomocą w pracy.

Impreza „Festiwal smaków nad Wolicą” była doskonałą promocją zdrowego i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.