W poniedziałek 01 grudnia 2014r. o godzinie 9 00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, odbyła się I sesja VII kadencji Rady Gminy Izbica, zwołana przez Komisarza Wyborczego w Chełmie, którą uroczyście otworzył Sekretarz Gminy Piotr Dudek przekazując, dalsze prowadzenie sesji, najstarszemu wiekiem radnemu Panu Józefowi Treli, który prowadził obrady do momentu wyboru nowego Przewodniczącego Rady Gminy Izbica. Dziękując za powierzenie tak zaszczytnej funkcji Pan Trela serdecznie powitał uczestniczących w obradach: Pana Jerzego Lewczuka – Wójta Gminy, Pana Tomasza Smyka – Zastępcę Wójta Gminy, Pana Piotra Dudka – Sekretarza Gminy, Panią Barbarę Szypułę – Skarbnika Gminy, Panią Bogumiłę Prymaczuk – Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej oraz licznie zgromadzonych gości.

Po wysłuchaniu Hymnu Narodowego, który uroczyście odegrała towarzysząca tego dnia obradom sesji Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnogóry pod batutą kapelmistrza Józefa Czugały, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Bogumiła Prymaczuk wręczyła nowo wybranym: Wójtowi Gminy Panu Jerzemu Lewczukowi i radnym, zaświadczenia o wyborze. Punktem kulminacyjny ceremonii było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz Wójta, który powtarzając akt ślubowania za prowadzącym obrady powiedział: „ Obejmując Urząd Wójta Gminy Izbica, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”.

Podczas uroczystej sesji wybrano Przewodniczącego Rady Gminy, którym została Pani Wioletta Niedźwiecka, wybrana bezwzględną większością głosów w głosowaniu tajnym. Wiceprzewodniczącymi nowo wybranej Rady zostali: Pani Grażyna Naklicka i Pan Dariusz Kulikowski.

W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć serdecznych gratulacji i z serca płynących życzeń, by nowo zaprzysiężony Wójt i Rada Gminy w swej pracy dla dobra gminnej społeczności z powodzeniem realizowali wytyczone cele i napotykali na swej zawodowej drodze przyjaznych, wyrozumiałych i życzliwych ludzi.

PC012093

PC012095